אוסטרליה

אוסטרליה

בירה קנברה
אוכלוסיה 22,507,617 אנשים
שטח 7,741,228 קמ"ר‏
אקלים טרופי, צחיח, ממוזג
שפה אנגלית
מטבע דולר אוסטרלי – AUD
הפרש שעות UTC +8 עד +11
קידומת טלפון 61+
סוג שקע 230V
שגרירות יש (קנברה)

 

ערים מרכזיות באוסטרליה:

מידע כללי:

אוסטרליה היא פדרציה המאגדת בתוכה שש מדינות ושתי טריטוריות. המדינות הן ניו סאות' ויילס, ויקטוריה,קווינסלנד, אוסטרליה הדרומית, אוסטרליה המערבית וטסמניה. הטריטוריות הן הטריטוריה הצפונית וטריטוריית הבירה האוסטרלית. אוסטרליה היא מונרכיה חוקתית, משתייכת לממלכות חבר העמים הבריטי והמלכה אליזבת השנייה היא ראש המדינה.
האוכלוסיית באוסטרליה מונה כ 22,507,617 נפש. היום היא כוללת ברובה את האדם הלבן שהגיעה מבריטניה ואת ילידי המקום שהם כהי עור ומכונים אבוריג'ינים. הם מהווים כיום רק 2 אחוז מאוכלוסיית אוסטרליה.
עיר הבירה של אוסטרליה היא קנברה והיא מונה 345,000 איש. הקביעה מי תהיה בירת אוסטרליה לא הייתה קלה. סידני ומלבורן, שהיו שתי הערים הכי גדולות באוסטרליה, התחרו בניהם מי תהיה עיר הבירה הרשמית של אוסטרליה.המאבק היה ממושך אך ב1899 ב2 בפברואר החליטה האסיפה הכללית כפשרה שתבנה עיר חדשה בשם קנברה והיא תהיה הבירה של אוסטרליה.
אוסטרליה נחשבת לאי הגדול בעולם ולמרות שהיא רק אי, היא מוכרת גם כיבשת בפני עצמה. יום העצמאות של אוסטרליה חל ב-1 בינואר 1901 ובכך היא התנתקה מבריטניה שעד אז השטח הז היה בבעלותה. השפה הרשמית של אוסטרליה היא כמובן אנגלית.
הפרשי הזמנים בין ישראל לאוסטרליה נאים בין 7-9 שעות קדימה. כבישראל קיץ ההפרש יהיה 7 ובחורף הוא יהי 9. קידומת הטלפון האוסטרלית היא +61

מזג אוויר:

באוסטרליה אזורי אקלים רבים עקב גודלה, אך שטחה העיקרי מדברי או צחיח למחצה.
עקב מיקומה של אוסטרליה בהמיספרה הדרומית, הקיץ בה חל בחודשי החורף של ההמיספרה הצפונית והחורף חל בחודשי הקיץ.
להלן חלוקה אפשרית אחת של עונות השנה, אך יש לציין כי באוסטרליה יש מסורות שונות בנוגע לאופן החלוקה לעונות.
1. ינואר – פברואר, עונת הקיץ. הטמפרטורות נעות בין 18-30 מעלות צלזיוס.
2. מרץ – מאי, עונת הסתיו.
3. יוני – יולי, עונת החורף. הטמפרטורות הממוצעות הן 10 מעלות צלזיוס.
4. אוגוסט – דצמבר, עונת האביב.

בצפון שורר אקלים טרופי, בפנים היבשת שורר אקלים צחיח עד מדברי-למחצה ובדרום אקלים ממוזג.
באזורים המדבריים המהווים כשני שליש מהיבשת, המשקעים מועטים כמותם נעה בין 500-250 מ"מ. הגשמים אינם סדירים, תקופות של בצורת ארוכות ופרקי זמן קצרים של גשמים עזים הן דבר נפוץ. היוצא מהכלל היחיד הוא הרמה ליד החוף המזרחי וגם שם הטמפרטורה היא גבוהה.
בחורף השלגים יורדים בטסמניה ובאזור ההר קוֹשְׁצִ'וּשְׁקוֹ (Kosciuszko). בקיץ, משום שהשמיים כמעט ואינם מעוננים קרינת השמש חזקה ביותר, לים יש מעט מאד השפעה ממזגת, והטמפרטורות יכולות לעלות עד 38 °C. טמפרטורה גבוהה שוררת בכל היבשת למעט טסמניה. בחורף, הטמפרטורות הן מתונות למעט טסמניה ודרום מזרח אוסטרליה, ששם יורד שלג. צפון אוסטרליה מושפע מהמונסונים שבאים בקיץ האוסטרלי. חופי האוקיינוס השקט, קווינסלנד וחלקה הצפוני של דרום וולס החדשה, מושפעים מסופות ציקלון ויורדות בהם כמויות ניכרות של גשם, כ-4050 מ"מ בשנה.

מטבע:

המטבע הרשמי באוסטרליה הוא הדולר האוסטרלי (AUD) ששערו היציג הוא: 3.2031 (נכון ל-06/07/14).

שטרות ומטבעות:

  • 1 – מציג בצד אחד את פני אליזבת השנייה ובצדו השני חמישה קנגורואים – צבעו מוזהב.
  • 2 – מציג בצד אחד את פני אליזבת השנייה ובצדו השני אבוריג'יני – צבעו מוזהב.
  • 5 – צבע השטר הוא ורוד.
  • 10 – צבע השטר הוא כחול.
  • 20 – צבע השטר הוא אדום.
  • 50 – צבע השטר הוא צהוב.
  • 100 – צבע השטר הוא ירוק.

אשרת כניסה (ויזה):

בשביל לקבל ויזה לאוסטרליה עליכם להכנס לאתר שגרירות אוסטרליה בישראל ולהוריד משם את הטופס RHEB48 ולמלא אותו במלואו. מחיר קבלת הויזה הוא 420₪ בזמן כתיבת שורות אלה. עליכם לצרף עם הטופס תמונת פספורט עדכנית שלא תעלה על שישה חודשים מאז שצולמה. ודאו שדרכונכם בתוקף לפחות למשך השהייה שלכם באוסטרליה.

שגרירות:

שגרירות ישראל באוסטרליה נמצאת בקנברה.
כתובת: Embassy of Israel
6 Turrana Street
Yarralumla ACT 2600
טלפון: +61 2 6215 4500