מלבורן

 

מפת מלבורן:

מידע כללי:

מלבורן (באנגלית: Melbourne) היא בירת מדינת ויקטוריה והעיר השנייה בגודלה באוסטרליה (אחרי סידני).
אוכלוסיית מלבורן מונה כ-3.7 מיליון תושבים (2006) בשטח המטרופולין של מלבורן ו-71,380 בסיטי של מלבורן (City of Melbourne). מלבורן הייתה עיר הבירה של אוסטרליה בין השנים 1901 עד 1927.
מלבורן ממוקמת בקצה הדרום-מזרחי של יבשת אוסטרליה. פרברי העיר פרוסים לאורך עמק היארה בין רכסי היארה והדנדנדונג במזרח, למורדות חצי האי מורנינגטון והמפרץ הדרום-מזרחי, ולאורך נהר המריביירונג ופלגיו. בצפונה משתרעת העיר עד למרגלות רכסימייסדון.
מלבורן הינה עיר בירה אוסטרלית טיפוסית אשר נבנתה על פי המושג היסודי של "רבע אקר בית וגינה" לכל משפחה (שלעתים נקרא גם החלום האוסטרלי). רוב מטרופולין מלבורן מאופיין בפריסה בעלת צפיפות דיור נמוכה. שירותי רכבות וחשמליות בשנים המוקדמות של פיתוח העיר עודדו פיתוח בעל צפיפות נמוכה, בעיקר לאורך קווי התחבורה.
מלבורן נחשבת לעתים כעיר גנים, ומדינת ויקטוריה נקראת "מדינת הגן".
בעיר שפע של פארקים וגנים, רבים קרובים אל אזור העסקים המרכזי, וגדלים בהם מגוון של זני צמחים – בהם נדירים.
האקלים במלבורן ידוע בשינויים הקיצוניים שבו, זאת בגלל הטופוגרפיה השטוחה של העיר.
מלבורן קרה יותר מרוב הערים הגדולות באוסטרליה בחורף. היום הקר ביותר שנמדד בה היה ב-4 ביולי 1901, בו נמדדה טמפרטורה של 4.4 מעלות צלזיוס. שלג הינו נדיר.
מלבורן ידועה בקייצים החמים והיבשים שלה, עם טמפרטורות של מעל 40 מעלות צלזיוס. היום החם ביותר שנמדד בה היה ב-7 בפברואר 2009, בו נמדדה טמפרטורה של 46.4 מעלות צלזיוס.

לינה:

הוסטל Cooee
כתובת: רחוב קילדה
מיקום ברחוב מאד מרכזי מול החוף. הרחוב מלא במועדונים, פאבים ומסעדות.

הוסול Global Backpacker
מיקום מצויין ליד השוק של קווין ויקטוריה, ממש במרכז העיר וקרוב להכל.

פעילויות:

במרכז העיר מול תחנת הרכבת נמצא "THE INFORMATION CENTER" שבוא תוכלו למצוא מידע לכל האטרקציות בעיר.

– מגדל היוריקא: המגדל הכי גבוה במלבורן שממנו נשקף נוף פנורמי לכל איזור מרכז העיר של מלבורן. יש במגדל עוד אטרקציה מיוחדת שנקראת "הקצה". אתה נכנס לחדר שקוף מכל הצדדים ואז החדר יוצא אל מחוץ למגדל למרחק של 3 מטרים מהמגדל עצמו ואפשר לראות את כל מה שקורה מסביב!! מומלץ!

– מוזאון המדע: אחד האטרקציות המומלצות במלבורן, תוכלו לראות עצמות דינוזאורים בגודל טבעי או ללמוד איך נוצר העולם או לימוד על ההיסטוריה של האבוריג'ינים באוסטרליה. בצמוד למוזיאון נמצא ה-IMAX הגדול בעולם שבוא תוכלו להנות מסרט יותר לימודי או סרט באורך מלא כמו בקולנוע, זו חוויה עוצרת נשימה!! מומלץ!

– הגלגל הענק של מלבורן: הגלגל הענק של מלבורן נחשב לאחד הסמלים הגדולים של העיר והוא מושך אליו המוני תיירים ומבקרים. הוא נמצא ליד המרכז האולימפי של מלבורן ותוכלו לראות ממנו נוף עוצר נשימה של העיר!!

– הגנים הבוטניים: הפארק הכי גדול במלבורן, תוכלו לטייל בין המון סוגים של עצים וצמחים או לעשות ריצה קלה (בפארק יש מסלולים) או סתם לשבת ליד האגם ולצפות בשקיעה!!

בית חב"ד:

בית חב"ד מלבורן מנוהל ע"י הרב דודו לידר.
במקום תפילות וסעודות שבת וחג.
כל יום שלישי החל מהשעה 20:00, ערב בארביקיו ופארבריינגן.
ניתן ליצור קשר עם הרב דודו לידר בסלולרי: 0425777477.
כתובת בית חב"ד מלבורן: 338 Carlisle St. Balaclava 3183

תחבורה:

– כדי להגיע משדה התעופה של למלבורן אתה צריך לקחת אוטובוס שמגיע עד אחד מתחנות הרכבת המרכזיות של מלבורן ממש במרכז העיר. את הכרטיס לאוטובוס קונים בקופה שנמצאת ממש מול היציאה של הטרמינל אי אפשר לפספס אותה. מתחנת הרכבת אתה יכול לקחת אוטובוס למרכז העיר או לכל איזור אחר במלבורן או כמובן רכבת.

-במלבורן יש שלוש אמצעי תחבורה ציבוריים: רכבת, אוטובוס או חשמלית. לכל אמצעי התחבורה האלו משתמשים בכרטיס מגנטי שנקרא MYKI שאותו אתה מטעין בכסף (מדולר אחד עד 250 דולר) ואת הכרטיס הזה מעבירים גם בכניסה לתחנה או לאוטובוס וגם ביציאה מהם.

* אזהרה: לפעמים אין דלתות אוטומטיות במעברים, אז ישנה אפשרות שלא תשימו לב שהכרטיס לא עבר או שאין בו כסף, כי הצג מאוד מהיר. לכן תהיו זהירים כי יש פקחים שנותנים קנסות. את הכרטיס עושים בתחנות הרכבת.