ישראל

בירה ירושלים
אוכלוסיה 7,821,850 אנשים
שטח 22,072 קמ"ר‏
אקלים ים תיכוני, ממוזג, מדברי, ערבתי – צחיח למחצה
שפה עברית
מטבע שקל חדש
הפרש שעות UTC +2
קידומת טלפון 972+
סוג שקע 220V

ערים, מסלולים, ואתרים בישראל:

מידע כללי:

ישראל, לא צריך להרחיב יותר מידי כדי להבין. הרי אתם חיים פה. הבעיה היא שאנחנו לא מודעים ולא מעריכים את מה שיש לנו בידיים, ממש מתחת לאף שלנו. אז כחלק מהמידע שיש כאן על מדינות וערים בעולם, תוכלו למצוא מידע וגם לשתף מידע על ארץ ישראל.

ישראל, הממוקמת במזרח התיכון, גובלת במערב עם הים התיכון ומצרים, בצפון גובלת עם לבנון, צפון מערב עם סוריה, מזרח – ירדן, דרום – ים סוף. בירתה של מדינת ישראל והעיר הגדולה ביותר היא ירושלים.

בישראל ניתן למצוא כל סוג פעילות שרק תרצו. נופים מרהיבים, אתרים היסטוריים, פלאי עולם, אגמים, מעיינות, נהרות, רצועת חוף לאורך הים התיכון, חיי לילה סוערים ועוד. אתם רק צריכים לבחור מה מעניין אתכם מכל הרשימה הארוכה הזו. מה גם שגודלה של ארץ ישראל מאוד קטן כך שניתן להספיק המון במעט זמן, ללא הוצאות מיותרות על נסיעות.

ואם כבר כתבנו על להספיק הכל, נרשום כמה מילים על שביל ישראל. שביל שנבנה לאורכה של כל מדינת ישראל מהצפון ועד הדרום. שביל שאורכו כ-1000 ק"מ שבמהלכו תעברו בכל מדינת ישראל – תהיו בגליל העליון, התחתון, אזור השרון, הנגב, וככה תמשיכו עד אילת.

מזג אוויר:

למרות גדולה הגיאוגרפי של ארץ ישראל מאוד קטן, בארץ ישראל קיים ארבעה סוגים שונים של אקלים:

  • אקלים ממוזג – איזה רמת הגולן, הר מירון, והר החרמון.
  • אקלים מדברי – דרום הארץ.
  • אקלים ערבתי, צחיח למחצה – איזור באר שבע.
  • אקלים ים תיכוני – רוב חלקה המרכזי והצפוני של מדינת ישראל

בגדול, כמו שאתם יודעים מאוד חם בישראל – טמפרטורות של עד 42 מעלות צלזיוס בקיץ (לפעמים גם יותר במקומות מסויימים). והחורף איננו קר במיוחד.

האביב בישראל בין החודשים אפריל ומאי. הקיץ כולל בעיקר את החודשים יוני, יולי אוגוסט. הסתיו בחודשים אוקטובר-נובמבר. והחורף מדצמבר ועד פברואר.

שפה:

השפה הרשמית בישראל היא השפה העברית. עם זאת נתח לא קטן מאזרחי מדינת ישראל מדברים בשפה הערבית. מכאן הסיבה שכמעט כלל השלטים\מסמכים הרשמיים הינם מתורגמים לשפה הערבית.

מטבע:

המטבע שמשתמשים בישראל הוא שקל חדש.

חיי לילה:

אם אתם מחפשים חיי לילה בכל ימות השבוע, לילות ללא מנוחה, והמון אנשים – סעו לתל אביב.
לסופי שבוע – תוכלו למצוא מקומות לצאת לבלות בהם כמעט בכל מקום בארץ. מה שבטוח, לא קשה למצוא כאן מקומות בילוי. תהנו!

תחבורה:

רכבת, אוטובוסים, מוניות. אלו הם אמצעי התחבורה הציבוריים. שירותי תחבורה אלו ייקחו אתכם לכל יעד שתרצו, בזמינות מאוד גבוהה, והמחירים ממש לא יקרים.

מעבר לזה תוכלו לשכור רכב בלי בעיה, או פשוט לטייל עם הרכב שברשותכם (במידה ויש). ואם אתם בכלל מתכננים לטייל עם הרגליים ופחות עם גלגלים, כמעט ולא תצטרכו תחבורה ציבורית.

אפשרות נוספת שאפשר לחשוב עליה היא אופניים. אחלה כלי לרכב ולטייל באמצעותו. במידה והלכתם על האפשרות הזו, חשוב לשים לב למזג האוויר באותה תקופה בה אתם מתכוונים לטייל כדי להימנע מהתיבשות.