קפריסין

בירה ניקוסיה
אוכלוסיה 1,172,458 אנשים
שטח 9,251 קמ"ר‏
אקלים ים תיכוני, ממוזג
שפה יוונית, טורקית, אנגלית
מטבע אירו
הפרש שעות UTC +2
קידומת טלפון 357+ (לחץ לפירוט)
סוג שקע 230V
שגרירות יש (ניקוסיה)

 

ערים ואתרים בקפריסין:

מידע כללי:

קפריסין, אי קטן הנמצא בים התיכון, שייך גיאוגרפית ליבשת אסיה, אך מוגדר כחלק מאירופה בשל סיבות תרבותיות והיסטוריות. קפריסין (בעיקר איה נאפה) הינה יעד טיולים עיקרי דווקא בקרב תלמידים לפני גיוס ופחות עבור חיילים משוחררים. אך עם זאת, ניתן לשקול הגעה לקפריסין גם בתור חייל משוחרר היות ורוב התיירים במקום מגיעים לשם אחרי לימודים אקדמאיים (גילאי 21-25), כך שלא תרגישו שאתם לא משתלבים טוב עם האוכלוסיה, להפך!

מטיילים רבים מישראל מעדיפים לנפוש בקפריסין בשל הקרבה שלה לישראל והעלויות היחסית זולות בהשוואה לחופשה אחרת ברחבי העולם. אפילו ניתן למצוא דילים במחירים זולים יותר מאשר חופשה בישראל.

קפריסין עשירה בחופים יפיפיים, רובם מלאים במשתזפנים מכל הסוגים. חיי לילה בלתי פוסקים, וגם באתרים היסטוריים מאוד מעניינים.

 

מזג אוויר:

האקלים בקפריסין הינו אקלים ים תיכוני. מזג האוויר בקפריסין הוא כמו זה שאתם רגילים אליו בישראל – ימים חמים ביותר, והחורף – גשמים קלים ולא קר יותר מידי. חודשי הגשמים בקפריסין הם בין נובמבר לאפריל. חודשי הקיץ, והמומלצים לטיול הינם אותם חודשים כמו בישראל – יוני ועד ספטמבר.

 

שפה:

בקפריסין, נושא השפות קצת מורכב. רוב אזרחי קפריסין מדברים יוונית. ישנן אוכלוסיות מסויימות שמדברות בשפה הטורקית, ובאגנלית. מבחינה רישמית, בקפריסין, השפות יוונית וטורקית מוגדרות כשפות הרישמיות של המדינה.

 

מטבע:

המטבע שמשתמשים בקפריסין הוא האירו.

 

חיי לילה:

בערים התיירותיות בקפריסין תוכלו להנות מחיי לילה סוערים, מכל הסוגים. מגוון רחב של מועדונים, ברים, מוסיקה שונה, עד השעות הקטנות של הלילה, וגם אחריהן.

 

אשרת כניסה (ויזה):

לכניסה לקפריסין אין צורך באשרת כניסה מיוחדת. אזרחי ישראל מקבלים אשרה באופן חופשי עם ההגעה לקפריסין. האשרה בדרך כלל הינה ל- 90 יום. מעבר לזמן זה חובה אשרה נוספת.

 

תחבורה:

התחבורה הציבורית בקפריסין איננה הדבר הכי מפותח בעולם. אך עם זאת תוכלו להשתמש באוטובוסים כדי להתנייד בתוך הערים או מחוצה. עיקר התחבורה הציבורית בקפריסין היא המוניות במדינה.

אם אינכם רוצים להסתמך על התחבורה הציבורית במדינה, תוכלו להשכיר רכב ואיתו להגיע לאן שתרצו, מתי שתרצו. חשוב לציין כי הנסיעה בקפריסין, בשונה מישראל, הינה בנתיב השמאלי.

בקפריסין קיימים שני נמלי תעופה – הראשי, נמצא בלרנקה. השני – ליד העיר פאפוס.

בנוסף, לטיסות המגיעות לקפריסין, ישנה אפשרות לבצע שייט אל קפריסין.

 

שגרירות:

קיימת שגרירות בקפריסין. השגרירות נמצאת בעיר ניקוסיה.
שירותי הקונסוליה הישראלית בניקוסיה הן אלה:
• הנפקת דרכון ישראלי עקב אובדן\גניבה.
• דיווח על אסון.
• סיוע בעת פציעה, מחלה.
• סיוע לוגיסטי בסידורי העבר נפטר לישראל.
• סיוע במציאת עורך דין בעת מעצר\מאסר.

פרטים ליצירת קשר עם השגרירות:
כתובת: 4 IOANNI GRIPARI S.T, P.O.B 25159
טלפון: (357)22-369500
פקס: (357)22-666338
פעילות: ב-ו 09:00-12:00
דואר אלקטרוני: INFO@NICOSIA.MFA.GOV.IL
אתר שגירות ישראל בקפריסין