דרום אמריקה

 

דרום אמריקה

מידע לפי מדינות:

דרום אמריקה – אחת מהיבשות המבוקשות ביותר אם לא המבוקשת ביותר בקרב חיילים משוחררים. יבשת דרום אמריקה עשירה בכל טוב, ובכל מה שחייל משוחרר חושק בו. בגדול, אפשר להגדיר את דרום אמריקה כחופש אמיתי.
בדרום אמריקה תוכלו למצוא כל דבר שעושה לכם את זה – פלאי תבל יוצאי דופן, נופים מרהיבים, חופים בצבע לבן ותכלת, בעלי חיים, אוכל טוב, חיי לילה בלתי פוסקים, בחורות, בחורים והרשימה הזו יכולה להמשיך. האמת היא שדי קשה לתאר ולהסביר את הטיול הזה אם לא חוויתם אותו בעצמכם. אפשר להגדיר אותו כסוג של חלום בו אינכם עובדים, אין אחריות, לא חושבים יותר מידי, לא יודעים מתי אתם צריכים לקום בבוקר שאחרי, אפילו בקושי יודעים איזה יום היום.

אז מתי לתכנן את הטיול לדרום אמריקה?

בגדול, כדאי לבקר בדרום אמריקה בין החודשים דצמבר ועד יולי. בתקופה הזו תוכלו ליהנות ממזג אוויר נוח בכל (או לפחות רוב) מדינות היבשת. עם זאת, אתם צריכים להבין כי היבשת כל כך עשירה באטרקציות כך שגם מספר שנים לא יספיקו לכם ליהנות משלל הפעילויות ביבשת, ולכן עדיף לכם להתמקד במה שאתם אוהבים.

מסלול טיול בדרום אמריקה

רוב המטיילים מתכננים את אותו המסלול – לבקר בכמעט כל מדינות יבשת דרום אמריקה מבלי לבקר במדינה יותר מפעם אחת. איך המסלול נראה? פשוט מאוד – מתחילים למטה ומסיימים למעלה, או ההפך. ההחלטה שלכם היא האם להתחיל אותו מהצפון או שמא מהדרום. אפשרי להתחיל בארגנטינה (דרום) ולסיים בצפון היבשת או אפילו במרכז אמריקה. או מצד שני, להתחיל במרכז אמריקה ולסיים בארגנטינה.
היות וקיימים מספר רב של ישראלים בדרום אמריקה בתאריכים אלה, עם הזמן הוגדר שם לקבוצת המטיילים בעלי אותו מסלול – "הגל העולה" או "הגל היורד" – בהתאם למסלול, עולה צפונה הינו הגל העולה, ויורד דרומה – הגל היורד.

איך לתכנן את המסלול המושלם?

קודם כל נציין כי אין מסלול מושלם המתאים לכולם. מסלול =טיול לתקופה ארוכה מהסוג הזה הוא מאוד אישי ואין מסלול אחד מוגדר שכולם ייהנו בו.
בכל אופן, אחרי שהחלטתם אם אתם מתחילים בצפון או בדרום, תכננו לכם מסלול בצורה כללית, עם מספר תאריכים שאתם מגדירים לעצמכם שאתם הולכים להיות בהם במקומות מסוימים ויהי מה – נקרא לזה עוגנים. מה הכוונה? לדוגמא, הטיול שלכם בין החודשים ינואר ועד יולי, ואתם מעוניינים להיות בקרנבל בברזיל שהוא לצורך העניין ב- 1 למרץ. אז תתכנו מסלול שתדעו שאתם הולכים להיות בראשון למרץ בברזיל.
בכל אופן, המלצה שלנו היא לתכנן כמה שפחות את הטיול והמסלול, כי זהו חלק מחופש, מההנאה, מהספונטניות – מלעשות מה שבאלכם באותו זמן, אם כיף – להישאר עוד קצת, אם פחות – אז לעזוב אולי לפני.

עם מי לטייל?

חשוב מאוד לבחור את האנשים הנכונים איתם תרצו לטייל. האנשים האלה שתטיילו איתם הם המשפחה שלכם לתקופה הזו.

אז קדימה, חבל על הזמן, צאו לטייל!