ארגנטינה

בירה בואנוס איירס
אוכלוסיה 43,024,374 אנשים
שטח 2,780,400 קמ"ר‏
אקלים ממוזג
שפה ספרדית
מטבע פסו ארגנטינאי
הפרש שעות UTC -3 -2
קידומת טלפון 54+
סוג שקע 220V
שגרירות יש (בואנוס איירס)

 

ערים ואתרים בארגנטינה:

מידע כללי:

ארגנטינה שוכנת בין הרי האנדים לאוקיינוס האטלנטי. ארגנטינה גובלת עם חמש מדינות שונות: אורוגוואי, צ'ילה, בוליביה, ברזיל ופרגוואי. ארגנטינה היא מדינה מאוד מגוונת בכמה בחינות כמו אקלים ומזג אוויר, אוכל, תרבויות ובפעילויות שניתן לעשות בה. ארגנטינה עשירה בטיולי טבע בעלי נופים עוצרי נשימה כדוגמת הקרחון המתנפץ, מפלי האיגווסו וכו'. מעבר לכך תוכלו לבקר בערים הגדולות של ארגנטינה כמו בואנוס איירס וקורדובה ולהנות מחוויות בילוי מרתקות.
דבר נוסף שחשוב לציין הוא האנשים בארגנטינה. האנשים שם פשוט אנשים חמים, אוהבים לעזור (גם כשהם לא יודעים באיזו שפה לתקשר אתכם, הם ידאגו לעזור לכם בסופו של דבר). סביבת האנשים הזו נותנת הרגשה טובה ומהנה אף יותר.

מזג אוויר:

מזג האוויר בארגנטינה הינו שונה בהתאם לאזור במדינה. כאשר בדרום ארגנטינה מזג האוויר הינו קריר, ובצפון ארגנטינה מזג האוויר חם יותר (בצורה משמעותית).
הזמן המומלץ לטייל בארגנטינה מבחינת מזג האוויר הינו בין חודש דצמבר למרץ (עונת הקיץ). חשוב לציין כי גם בחודשי הקיץ ישנם ימים קרים בדרום ארגנטינה ולכן יש להצטייד בהתאם. כמו כן לאורך כל ימות השנה ישנן רוחות חזקות ודי מציקות.

שפה:

בארגנטינה מדברים בשפה הספרדית. אם לדייק, הם מדברים בשפת "קרטג'נו" – ספרדית עם שינויים קלים.
חשוב לציין כי בארגנטינה כמעט ונדיר למצוא אנשים שמדברים אנגלית. לכן מומלץ לדעת מספר מילים שימושיות בספרדית טרם ההגעה לשם.
בדרך כלל הטיול בדרום אמריקה מתחיל בארגנטינה – בואנוס איירס. אז בנוסף ל"שוק" שמקבלים בתחילת הטיול, יש את החלק הזה של השפה שאף אחד לא מדבר אנגלית. אבל תהיו רגועים, אין מה לדאוג. מסתדרים.

מטבע:

המטבע שמשתמשים בארגנטינה הוא הפסו הארגנטינאי. ערכו בימים אלה (21.7.14) הוא 2.37 פסו תמורת שקל אחד.
טיפ חשוב: בארגנטינה ישנם אנשים רבים המבצעים החלפת מטבעות בין הדולר לפסו. כאשר לפי השער היציג – דולר אחד שווה ל- 8.15 פסו. אך אותם אנשים המבצעים החלפה "לא חוקית" בין הדולר לפסו נותנים שער של כ- 11-13 פסו לדולר אחד. כך שאם תגיעו לארגנטינה עם סכום גדול יחסית של דולרים תוכלו ל"הרוויח" כסף נוסף בקלות.

חיי לילה:

חשוב לציין כי ברוב ערי ארגנטינה, חיי הלילה מתחילים רק בשעה 2:00 לפנות בוקר. עד אז המועדונים סגורים.

אשרת כניסה (ויזה):

לכניסה לארגנטינה אין צורך באשרת כניסה מיוחדת טרם ההגעה למדינה. ישראלים יכולים להיכנס חופשי למדינה ומקבלים אוטומטית אשרה ל90 ימים.
ישנם מקרים בהם ידרשו מכם בשדה התעופה הוכחה כי אתם יוצאים מהארץ (ארגנטינה) לפני סוף תקופת האשרה. לרוב – מתחילים את הטיול של דרום אמריקה בארגנטינה בדרך כלל הכרטיס חזרה לארץ הוא בעוד מספר חודשים קדימה ולכן הוכחה זו לא קבילה עבור הארגנטינאים בשדה התעופה, ולשם כך יש לבקש מסוכן הנסיעות שידאג להוציא לכם כרטיס "מפוברק" המוכיח כביכול שתעזבו את המדינה לפני סיום אשרת הכניסה למדינה.

חשוב לציין הוא שבמהלך תהליך הכניסה למדינה בשדה התעופה\מעבר הגבול עליכם לשמור את הדף שתקבלו. מהסיבה שברוב המקרים יהיה עליכם להציג אותו כשתעברו את הגבול כשתרצו לצאת מהמדינה, אחרת תיקנסו כספית.

תחבורה:

את כלל התנועה בארגנטינה מומלץ לעשות באוטובוסים. בארגנטינה פועולות חברות מאוד טובות המציעות שירותי תחבורה מעיר לעיר בתנאים נוחים – ארוחות בנסיעה, סוגי מיטות לבחירה – סמי קמה או קמה, שמות אלה הם סוגי המיטות\ספות שתוכלו לבחור. ההבדל בניהן הוא מספר המעלות שהמיטה יכולה להיפרס – 130 מעלות, 160 מעלות וכו'. חברה מאוד מומלצת לנסיעות ארוכות בארגנטינה היא "ויה-בארילוצ'ה".
מעבר לאוטובוסים ניתן להתנייד במטוסים בארגנטינה אך הדבר פחות מומלץ היות ומחירי הטיסות לא ממש זולים.
מוניות בארגנטינה. לרוב אין בעיות עם המוניות בארגנטינה. אך עם זאת עדיין יש להיות עירניים בעליה למוניות ובמידה ו"לא נראה" כי המונית בטוחה אז פשוט לעלות למונית אחרת. שימו לב כי לאחר ששילמת לנהג המונית, הוא מחזיר לך את העודף במלואו סכומו.

שגרירות:

קיימת שגרירות בארגנטינה. השגרירות נמצאת בעיר בואנוס איירס.
שירותי הקונסוליה הישראלית בבואנוס איירס הן אלה:
• הנפקת דרכון ישראלי עקב אובדן\גניבה.
• דיווח על אסון.
• סיוע בעת פציעה, מחלה.
• סיוע לוגיסטי בסידורי העבר נפטר לישראל.
• סיוע במציאת עורך דין בעת מעצר\מאסר.

פרטים ליצירת קשר עם השגרירות:
כתובת: AV. DE MAYO 701 PISO 10
טלפון: (54)11-43382500
פקס: (54)11-43382624
פעילות: ב-ה 09:00-12:00 ו' 09:00-11:00
אתר שגירות ישראל בארגנטינה

חשוב לציין כי שגרירות ארגנטינה מספקת שירותים גם למטיילים בפרגוואי.