בוליביה

בירה סוקרה
אוכלוסיה 10,631,486 אנשים
שטח 1,098,581 קמ"ר‏
אקלים טרופי
שפה ספרדית
מטבע בוליביאנו
הפרש שעות UTC -4
קידומת טלפון 591+ (לחץ לפירוט)
סוג שקע 230V
שגרירות אין

 

ערים בבוליביה:

  • סנטה קרוז
  • אורורו
  • פוטוסי
  • אויוני
  • סאלאר דה אויוני
  • לה פז
  • קוצ'הבמבה
  • סוקרה
  • רורהנבאקה

מידע כללי:

בוליביה היא מדינה המוקפת יבשה בלבד. בוליביה גובלת עם חמש מדינות – ברזיל, פרו, צ'ילה, ארגנטינה ופרגוואי. בבוליביה חיים כ- 10.5 מיליון אנשים. עיר הבירה הרשמית של בוליביה היא סוקרה. כאשר ישנם המחשיבים את לה-פז כעיר הבירה של בוליביה.
בוליביה ממוקמת ברכס הרי האנדים, ושיא גובהה מגיע לכ-6500 מטרים מעל פני המים. חשוב לומר כי הגובה משפיע בצורה אינדיבידואלית על האדם ולכן יש להצטייד בכדורים לגבהים. מעבר לכך, העדיפות הינה לעלות בהדרגה כדי להתרגל לגבהים ולא ולהגיע בפעם אחת ממקום נמוך יחסית למקום גבוה (לה-פז).
בוליביה היא בין המדינות העניות ביותר ביבשת, אם לא הענייה ביותר. מאוד זולה ומאוד נוחה לבצע את הקניות בה. בוליביה גם "ממותגת" כמדינה הלא הגיינית בלשון המעטה. והאמת היא שהדבר די נכון אך במקומות מסוימים.
למרות החסרונות (כמו בכל מקום בעולם), אם תשאלו את האנשים שטיילו בדרום אמריקה, רובם המוחלט יעיד כי בוליביה הינה אחת המדינות היותר יפות ומהנות מבחינתם.
בוליביה מכילה בתוכה המון אטרקציות שונות ומגוונות, וכמובן – מהנות ואף עוצרות נשימה – כדוגמת מדבר המלח הגדול בעולם, אגמים צבעוניים, גייזרים וכו'. וכל זה במחירים זולים במיוחד יחסית לעולם ולשאר היבשת שאף היא נחשבת לזולה יחסית לישראל.

מזג אוויר:

בוליביה נמצאת באזור טרופי אך אף על פי כן האקלים מאוד משתנה בהתאם למיקום. עונת החורף בבוליביה נמשכת מחודש נובמבר ועד מרץ.

שפה:

כמעט כמו בכל דרום אמריקה. בבוליביה מדברים ספרדית.
גם בבוליביה כמו בשאר היבשת, רוב המקומיים לא יודעים את השפה האנגלית, והדרך היחידה לתקשר עם האנשים היא בספרדית.

מטבע:

המטבע שמשתמשים בבוליביה הוא הבוליביאן\בוליבאנו. ערכו בימים אלה (24.7.14) הוא 2.02 בוליבאן תמורת שקל אחד.

חיי לילה:

יש כאלה שיגידו כי בוליביה היא מדינת שניחנה באוצרות טבע ופחות בחיי לילה, אך הדבר לא בדיוק נכון. כמובן שבוליביה עשירה בנופים מרהיבים, ואף חשוב לא לפספס אותם, אך עם זה ניתן לשלב בילויים וחיי לילה.

אשרת כניסה (ויזה):

כיום (אחרי ה- 1.9.14), חובה להוציא ויזה על מנת להיכנס לבוליביה. לפני תאריך זה, ניתנה לאזרחי מדינת ישראל אשרת כניסה אוטומטית ל-90 יום. אך המצב השתנה. לחצו לפירוט אודות הוצאת ויזה לבוליביה.

תחבורה:

אם הייתם רגילים לאוטובוסים נוחים ומפנקים בארגנטינה או מדינות אחרות, אז בבוליביה זה שונה. רוב האוטובוסים לא באיכות הכי גבוהה, וגם הפן הבטיחותי לא כזה חשוב בשבילם. אך עם זאת, המחירים הם די זולים ולכן יש לקחת את זה בחשבון. נא לא להיות פזיזים בגלל המחיר. תבדקו לעומק את הפרטים לפני שאתם משריינים לכם מקום באוטובוס (איזו חברה, מהו המסלול של האוטובוס וכו').
חוץ מהאוטובוסים, ישנם טיסות פנימיות בבוליביה. לא כמו רוב מדינות דרום אמריקה, הטיסות הפנימיות בבוליביה די זולות ויש לקחת זאת בחשבון. אולי תוציאו על הטיסות קצת יותר כסף אך הדבר יחסוך לכם זמן ודפיקות לב (לפחות ברוב הטיסות).

שגרירות:

בבוליביה לא קיימת שגרירות ישראל. השגרירות הקרובה ביותר שתהיה לכם נמצאת בפרו. לכן הימנעו ממצבים בהם תצטרכו את השגרירות (נשמע מצחיק, הרי אף אחד לא מתכוון לאבד דרכון, אבל זהו המצב).