טיול בישראל! כן שמעתם טוב

0

בזמן שכולם נוהרים לטייל בדרום אמריקה, הודו או אוסטרליה, קיימים ממש מתחת לאף שלנו, במרחק של כמה שעות נסיעה (במקרה הגרוע), מקומות מדהימים, מרהיבים, עוצרי נשימה. זוהי ארץ ישראל.

חשבתם פעם לעשות את שביל ישראל? קמפינג בים המלח? טיול במכתש רמון? רמת הגולן? הכנרת?
ארץ ישראל מלאה במקומות לטייל בהם. פשוט צריך להחליט ולצאת לטייל.

חופי הרצליה
חופי הרצליה

בגלל שאנחנו חיים כאן, הכל נראה פה כמובן מאליו. אבל לא כך הדבר, צריך לעצור לרגע, לחשוב, ולהבין כמה כיף יהיה לטייל בארץ. להכיר כל מקום ולא לפספס דבר. כשחושבים על זה, לפעמים יוצא לנו להכיר מדינה אחרת בעולם בצורה טובה יותר מאשר את ישראל, המדינה שלנו. מעבר לכך, אנחנו צריכים להעריך את המקום שאנחנו נמצאים בו, ולא בגלל שאנחנו חיים כאן, כי יש את כל הסיבות לכך.

הינה לכם כמה דברים שאולי לא ידעתם על ישראל:

  • ים המלח, המקום הנמוך בעולם, עלה לשלב האחרון בתחרות החד פעמית והבינלאומית לבחירת "שבעת פלאי עולם הטבע", והגיע לעשירייה הראשונה של האתרים.
  • ישראל נמצאת על נתיב הנדידה של עופות רבים. רבים מהם עוצרים בישראל לנוח ולאכול, בעיקר ליד מקווי מים כמו אגמון החולה. מסיבה זו הפכה ישראל ליעד צפרות עולמי חשוב.
  • בשנת 2013 דורגה תל אביב על-פי המגזין "לונלי פלנט" במקום השביעי בין עשרת ערי החוף הטובות בעולם, אחרי ריו דה ז'נרו וסידני.
  • הנגב זכה על-פי המגזין "לונלי פלנט" במקום השני ב"עשרת המקומות שחייב לבקר בהם בשנת 2013".
  • בשנת 2011 דורגה תל אביב על-פי המגזין "לונלי פלנט" בין "10 הערים החמות בעולם בהן מומלץ לבקר".

הנגב
הנגב

נהר הירדן
נהר הירדן

רמת הגולן
רמת הגולן

אז מעבר להנאה האישית של כל אדם באשר הוא שיוצא לטייל הרחבי הגלובוס, כי מה לעשות, לטייל זה פשוט כיף, הרווח בטיול בישראל הוא לא רק שלכם, הוא גם של המדינה בה מטיילים, במקרה הזה – של ישראל. ואני מניח שחשוב לכם הנושא. אז הרווחנו שתי ציפורים במכה אחת.

אז קדימה, תכננו לכם מסלול וצאו לטייל ברחבי המדינה.
שיהיה בהצלחה!

Share.

About Author

Leave A Reply