טיפים קטנים לטיול גדול

0

מעבר לדפי המידע שתוכלו למצוא כאן באתר, ישנם טיפים כלליים, כאלה שיכולו לעזור לכם כמעט בכל מקום. הטיפים עליהם נדבר בהמשך הם כל מיני פעולות פשוטות שתעשו מבעוד מועד שיוכלו לעזור לכם בהמשך ולא "יתקעו" את הטיול החלומי שלכם.

אז הינה לכם כמה דברים:

  • הסתובבות עם חפצים יקרי ערך – מלבד חובבי הצילום שלעולם לא יותרו על המצלמה שלהם, אין סיבה מספיק טובה להסתובב עם חפצים יקרי ערך, במיוחד במקומות שבהם נושא הגניבה הוא איננו בגדר נדיר. לא אומר לכם לא להסתובב עם שום חפץ (למרות שישנם מקומות ספציפיים שהאמת שעדיף לא להסתובב עם חפצים כלל), אך נא הפעילו שיקול לדעת טרם יציאתכם לרחובות. תחשוב רגע, לאן אתה הולכים? האם מסוכן שם? באילו שעות אתם תהיו שם? בהתאם לתשובות, תחשבו מה נכון לעשות. מעבר לכך, לא חשוב היכן אתם נמצאים, אין סיבה להבליט יתר על המידה את החפצים שלכם. קחו אתכם תיק גב קטנטן המתאים לחפצים שלכם, ושם אחסנו את הציוד שלכם – כשהוא מסודר ולא ניתן לגניבה.
  • נהלו בצורה אחראית ומסודרת את הכסף שלכם במהלך הטיול – לאלה שיוצאים לטייל תקופה לא קצרה, קל מאוד להתפזר עם הכסף שלכם ול"אבד" את עצמכם בפן הכלכלי. אז כדי שתוכלו להנות לאורך כל הטיול, וכן להספיק את כל מה שתרצו, תראו שאתם עומדים בהם שהגדרתם לבזבוז בתחילת הטיול. טרם היציאה לטיול תחלקו את סך הכסף שלכם לפרקי זמן ובהתאם למקום שתהיו בו (מן הסתם במדינות זולות תיצטרכו לבזבז פחות כסף). ובזמן הטיול תרשמו כל פעולה שאתם עושים מבחינת כספית – משיכת כסף, גיהוץ באשראי וכו'.
  • כרטיסי אשראי – בטיולים ארוכים חובה להצטייד בכרטיס אשראי (לפחות אחד) בינלאומי שיהיה אתכם לאורך הטיול. כמובן שלא תיקחו אתכם סכום הזוי של מזומן לטיול, במיוחד גם שאתם הולכים לבקר במספר מדינות בהן המטבע הוא שונה. בקשר לכרטיסי אשראי, המלצתי היא להנפיק טרם היציאה לטיול 2 סוגי כרטיסים למקרה שאחד מהכרטיסים לא יכובד במדינה כלשהי, או במקרה של גניבה\אובדן של אחד הכרטיסים – תוכלו להשתמש בשני מבלי לחכות לקבל את הכרטיס האבוד. חשוב לציין שכיום קיימים כספומטים בעולם המקבלים כרטיסי אשראי עם צ'יפ בלבד ולא פס מגנטי, אז עדיף לכם להנפיק כרטיסי אשראי הכוללים צ'יפ בנוסף לפס המגנטי.
  • עמלות המרה ומשיכה – תחשבו שכל פעם שאתם מושכים כסף אתם מספידים 50 שקלים, תכפילו את זה במספר הפעמים שמשכתם כסף, והגעתם לסכום עצום שיכול לשרת אתכם תקופה לא קצרה בלא מעט מדינות. אז קודם כל חשוב שתתנו דגש לנושא. אין סיבה להוציא סכומים קטנים של כסף כל פעם, העדיפות להוציא את מירב הסכום הניתן במשיכה אחת. אל תפחדו, בדרך כלל הסכום הוא בסביבות 1000-3000 שקל. בנוסף לכך, תשימו לב שאתם לא מושכים כסף ממכונות A.T.M שלוקחות עמלות הזויות ולא הגיוניות.
  • להחביא כסף לחירום – אני לא מאחל לאף אחד להישדד. אבל אי אפשר להתחמק מזה. ולכן עלינו להיות ערוכים לכל מצב. הייתי ממליץ לכם לשים שטר של 100 דולר מנויילן מתחת לספידה של הנעל. זהו ה- 100 דולר למקרה חירום. אני מאוד מקווה שלא תגיעו לרגע בו תצטרכו להשתמש בו ותוכלו להנות ממנו בסוף הטיול, אך גם אם ישדדו אתכם, לפחות יהיה לכם כסף להסתדר מאותו מקום בו נשדדתם ולא תצטרכו לבקש נדבות כדי לחזור להוסטל בו אתם ישנים.
  • כיסוי למוצ'ילה ומנעול – במידה ולקחתם אתכם מזוודה, שימו לב שאתם נועלים אותה. במידה ולקחת מוצ'ילה, עדיף לכם לקנות כיסוי למוצ'ליה שיגן עליה ממים, לכולוך וכו', ובנוסף לכך תוכלו לנעול את כולה בעזרת מנעול אחד. אותו מנעול קטנטן יכול להציל אתכם, הרי המוצ'ילה היא כל עולמכם בזמן הטיול.
  • פנקס ועט – קחו אתכם פנקס ועט. לא חסרים רגעים בהם תצטרכו לכתוב מידע חשוב במהלך הטיול. אז מקום לרשום על היד או להתחיל לחפש עט, שימו לכם בתיק הגב פנקס ועט והקלו על עצמכם.
  • פתקית מידע על התיק שלכם – חברו לתיקים שלכם פתיקית עם מידע עליכם. מידע רלוונטי, כזה ובמצב בו אבד לכם התיק – יהיה דרך ליצור אתכם קשר. שימו לב שאתם רושמים מידע שיוכל לעזור לאותו אדם שמצא את התיק. זאת אומרת, לא יעזור לכם אם תרשמו את מספר הפלאפון שלכם בצורה אותה אתם רושמים בארץ. יהיה עליכם לכתוב את קידומת ישראל (+972). מעבר לכך, שימו לב כי את כלל המידע אתם רושמים באנגלית.
  • מסמכים – וודאו כי טרם יציאתכם לטיול יש בידיכם את כלל המסמכמים הדרושים. בנוסף, וודאו כי צילמתם והעתקתם את אותם מסמכים שיש לשכפל. כדי שתדעו בדיוק על אילו מסמכים מדובר, תוכלו לקרוא במאמר בנושא מסמכים לפני טיסה.

עד כאן הטיפים העיקריים. יש לכם טיפים נוספים שאתם רוצים לשתף? כתבו לנו בתגובות.

Share.

About Author

Leave A Reply