ארצות הברית

בירה וושינגטון
אוכלוסיה 318,892,103 אנשים
שטח 9,826,675 קמ"ר‏
אקלים כל סוגי האקלים
שפה אנגלית
מטבע דולר אמריקאי – USD
הפרש שעות UTC -5 עד -10
קידומת טלפון 1+
סוג שקע 120V
שגרירות יש (וושינגטון, ניו-יורק)

 

ערים ואתרים בארצות הברית:

 • ווישנגטון
 • ניו יורק
 • קליפורניה
 • מיאמי
 • הוואי

מידע כללי:

ארצות הברית, ארץ כל האפשרויות. מורכבת מ- 50 מדינות כאשר בירתה היא וושינגטון. לכל המדינות רצף טריטוריאלי למעט שתי מדינות – הוואי ואלסקה. גובלת עם המדינות קנדה בצפון, ומקסיקו בדרום.
לא פשוט לתאר את ארצות הברית בכמה משפטים אבל תדעו דבר אחד – יש שם הכל! כל מה שעולם בדימיונכם פשוט קיים שם – חיי לילה מטורפים (ניו יורק), חופי ים ותרבות מיוחדת במינה (לוס אנג'לס), גלישת גלים (הוואי) , בתי קזינו שלא קיימים בשום מקום אחר בעולם (וגאס), מוזיאונים (וושינגטון), טבע ופלאי עולם (גראנד קניון) והרשימה עוד ארוכה.
אתם רק צריכים לבחור איזה סוג טיול אתם רוצים לעשות, חופשה קצרה בוגאס? או אולי גם ניו יורק? או בכלל טיול ארוך, חוף לחוף, להשכיר ואן, ולטייל מהצד המזרחי (ניו יורק) ועד המערבי (קליפורניה). אז יאללה, למה אתם מחכים? צאו לטייל!

מזג אוויר:

היות וגודלה הגיאוגרפי של ארצות הברית עצום (שלישי בעולם), מזג האוויר שונה בהתאם למיקום. בגדול, החודשים המומלצים לטיול בארצות הברית הם בין מאי לספטמבר.
ניתן לחלק את ארצות הברית לשישה אזורים:

 • החוף המזרחי – גשמים ברוב חודשי השנה. הקיץ חם עם טמפרטורות הנעות בין 27 ל-32 מעלות צלזיוס.
 • המרכז – גשמים בעיקר בחודשים ינואר ועד יוני. האיזור הצפוני מאוד קר – עד מינוס 46 מעלות צלזיוס. האיזור הדרומי חם – עד 46 מעלות צלזיוס.
 • דרום מערב – איזור מאוד חם. כמעט ולא יורד גשם למעט החודשים ינואר ופברואר. למעט הקרירות באיזורים ההרהריים – חם במשך כל היום.
 • צפון מערב – האיזור בו יורד גשם בכמויות הגדולות ביותר. גשום כמעט בכול ימות השנה. הטמפרטורה הממוצעת לחורף היא 4 מעלות צלזיוס, אך בקיץ הטמפרטורה מגיע ל- 33 מעלות צלזיוס.
 • החוף המערבי – אקלים ים תיכוני. בקיץ מאוד חם, בחורף – שלג באיזורים ההרהריים. עונת הגשמים בין החודשים נובמבר ועד מרץ.
 • אלסקה – האקלים באלסקה מוגדר טונדרה תת-קוטבית/קר. ממוצע הטמפרטורה באלסקה הוא מינוס 6 מעלות צלזיוס.

שפה:

בארצות הברית מדברים בשפה האנגלית.
בארצות הברית קיימים מהגרים רבים כך שתוכלו למצוא שם כל שפה. במיוחד ספרדית – בהשפעת קירבתה הגיאוגרפית של ארצות הברית למדינות אמריקה הלטינית.

מטבע:

המטבע שמשתמשים בארצות הברית הוא הדולר האמריקאי (שערי מטבע במדינות צפון אמריקה).

חיי לילה:

מה שלא נכתוב פה, לא נוכל לתאר את חיי הלילה בארצות הברית. פשוט צריך להיות שם כדי לחוות את זה ובאמת להרגיש מהם חיי לילה מטורפים! כל סוגי המסיבות שראיתם בסרטים – תמצאו שם. מסיבות בריכה, יאכטה, הופעות חיות עם עשרות אלפי אנשיפ, על גגות של גורדי שחקים וכל מה שעולה בדעתכם, קיים שם. כמובן שחיי הלילה שונים ולא ניתן יהיה להשוות חיי לילה במדינה מסויימת למדינה אחרת, כך שאם חיי לילה מטרת הטיול שלכם – שימו לב לאן אתם טסים.

אשרת כניסה (ויזה):

לכניסה לארצות הברית דרושה ויזה מיוחדת, לעומת רוב מדינות העולם בהן ניתנת לישראל אשרת כניסה אוטומטית. ארה"ב חוששת ממהגרים שישתלבו בעבודות במדינה ובכך "יתפסו" את מקומם של אזרחי המדינה, ולכן דורשים ויזה. בגדול, בבקשה הויזה שלכם, אתם צריכים פשוט להוכיח שאתם טסים לארה"ב בתור תיירים, וכדי לטייל. לא בשביל מטרות אחרות.
תהליך בקשת הויזה הוא די פשוט – ממלאים טפסים, שולחים לשגרירות ארה"ב ומקבלים זימון לראיון. כבר במקום, לאחר הראיון, מודיעים האם קיבלתם ויזה או שלא. במדינה וקיבלתם, יגידו לכם לכמה זמן הויזה תקפה. במידה ולא – לרוב, תוכלו להגיש בקשה נוספת רק לאחר שישה חודשים.
חשוב לדעת כי שגרירות ארה"ב רשאית להתנות את טיסתכם. לדוגמא ואתם טוענים כי אתם מתכוונים לעשות טיול משפחה, אז השגרירות יכולה לחייב אתכם להכנס למדינה עם כלל המשפחה ולא לבד, אחרת, לא תכנסו.

תחבורה:

תחבורת ארצות הברית מהמפותחות בעולם – רכבות, רכבות תחתית, אוטובוסים, רכבות, טיסות, וכל אפשרות אחרת שקיימת. מעבר לתשתיות המפותחות, התחבורה הציבורית מאוד זמינה ולא תתקעו יותר מידי זמן עד שכלי תחבורה כלשהו יאסוף אתכם. עם זאת, אפשרות נוספת שקיימת היא להשכיר רכב ולהתנייד איתו ברחבי המדינה בחופשיות.

שגרירות:

קיימת שגרירות בארצות הברית. השגרירות נמצאת במדינת וושינגטון. שגרירות כללית נוספת קיימת בניו יורק.

השגרירות בניו יורק:
כתובת: 800 ,Second Ave. New York,  NY, 10017
טלפון: 212 499 5000
דואר אלקטרוני: info@newyork.mfa.gov.il
פעילות: ב-ה 09:00-12:00
אתר שגירות ישראל בניו יורק