מקסיקו

בירה מקסיקו סיטי
אוכלוסיה 120,286,655 אנשים
שטח 1,964,375 קמ"ר‏
אקלים ממדברי ועד טרופי
שפה ספרדית
מטבע פסו מקסיקני – MXN
הפרש שעות UTC -6 – -8
קידומת טלפון 52+
סוג שקע 127V
שגרירות יש (מקסיקו סיטי)

 

ערים ואתרים במקסיקו:

מידע כללי:

מקסיקו, גובלת עם 3 מדינות – ארצות הברית בצפון, בליז וגואטמלה בדרום. מקסיקו גם גובלת עם הים הקריבי במזרח, והאוקיינוס השקט ממערב. מקסיקו אמנם נמצאת ביבשת צפון אמריקה, אך שייכת מבחינה תרבותית, לאמריקה הלטינית.

רבים מהמטיילים מתחילים או מסיימים במקסיקו (אחרי תקופה לא קצרה של מוצ'ילרים בדרום אמריקה, כיף יהיה לסיים במדינה כמו מקסיקו). אחרים אפילו טסים רק למקסיקו לתקופה של חודש או פחות. פשוט תקופה של פינוק.

מקסיקו היא מדינה שתוכלו להנות ולחוות חופש – תדמיינו את החול הלבן, המים בצבע תכלת, בירות וטקילות בשפע, מלונות הכל כלול, וחיי לילה ללא הפסקה. מעבר לחוויה הזו, תוכלו להנות מנופי טבע ופלאי תבל כדוגמת הפירמידות (צ'יצ'ין איצה או אחרות) הממוקמות כשעה נסיעה מקנקון.

מקסיקו היא גם יעדם העיקרית של אזרחי ארצות הברית וקנדה בחופשות הלימודים שלהם – ספרינג ברייק – Spring Break. אז אם אתם באפשרותכם לתזמן את זה בתקופה זו, תוכלו לשדרג את הטיול שלכם במקסיקו.

 

מזג אוויר:

המקומות שלרוב מטיילים בהם במקסיקו הם די נוחים מבחינת מזג אוויר לאורך כל ימות השנה. אך עם זאת, כדי להימנע מימי גשם סוערים (למרות שגשם אפשרי בכל יום), ישנה עדיפות לבקר במקסיקו בחודשים אוקטובור ועד מאי.

שפה:

כמו בשאר אמריקה הלטינית, במקיסקו מדברים בספרדית. אך בשונה משאר המדינות, במקסיקו (לפחות בערים התיירותיות) יודעים את השפה האנגלית, ואין בעיה לתקשר עם האנשים באנגלית, היות ורוב התיירים הינם דוברי אנגלית.

מטבע:

המטבע שמשתמשים במקסיקו הוא הפסו המקסיקני. ערכו נכון ל – 13.8.14 הוא 3.76 פסו תמורת שקל אחד.

אוכל:

מקסיקו ידועה במאכליה הלאומיים כמו – טאקו, בורידטו, טורטיה ושאר המאכלים שברובם איכשהו קשור חריף. בכל אופן – חובה לנסות! בדרך כלל אנשים מתמכרים לטעם, ומתחילים לאכול אוכל מקסיקני גם כשהם חוזרים לארץ.

חיי לילה:

מקסיקו שופעת בחיי לילה, עם מועדונים מגוונים ומהנים – דוגמת הקוקו בונגו שפשוט חובה לבקר שם לפחות פעם אחת. חיי הלילה במקיסקו די יקרים לעומת שאר מדינות דרום אמריקה, אך אין ספק שזה שווה כל אגורה.

אשרת כניסה (ויזה):

אין צורך באשרת כניסה מיוחד לישראלים. עם הגעתכם למדינה, תקבלו אוטומטית אשרת כניסה.

חשוב לציין הוא שבמהלך תהליך הכניסה למדינה בשדה התעופה\מעבר הגבול עליכם לשמור את הדף שתקבלו. מהסיבה שברוב המקרים יהיה עליכם להציג אותו כשתעברו את הגבול כשתרצו לצאת מהמדינה, אחרת תיקנסו כספית.

תחבורה:

מלבד הריחוק של מקסיקו סיטי משאר הערים המתויירות, כל השאר די קרוב ואין סיבה לטוס. גם ממקסיקו סיטי תוכלו לקחת אוטובוס או להנות מטיסה שתנגוס לכם בכיס קצת יותר, אך ההחלטה שלכם. אז אמרנו שטיסות יש (יש שדה תעופה גם בקנקון), גם אוטובוסים ומוניות, ותוכלו להשכיר רכב אם תרצו (קיימת אפשרות להשכיר רכב בעיר אחת ולהשאיר אותו בעיר אחרת עם הגעתכם – חשוב לדעת שלרוב יידרושו מכם תשלום נוסף).

שגרירות:

קיימת שגרירות במקסיקו. השגרירות נמצאת בעיר מקסיקו סיטי.
שירותי הקונסוליה הישראלית במקיסקו סיטי הן אלה:
• הנפקת דרכון ישראלי עקב אובדן\גניבה.
• דיווח על אסון.
• סיוע בעת פציעה, מחלה.
• סיוע לוגיסטי בסידורי העבר נפטר לישראל.
• סיוע במציאת עורך דין בעת מעצר\מאסר.

פרטים ליצירת קשר עם השגרירות:
כתובת: SIERRA MADRE NO. 215 LOMAS DE CHAPULTEPEC 11000, MEXICO D.F
טלפון: (52)55-52011500
פקס: (52)55-5201555
פעילות: ימים ב-ה 9:00-12:00
דוא"ל: INFO@MEXICO.MFA.GOV.IL
אתר שגירות ישראל במקסיקו

חשוב לציין כי שגרירות מקסיקו מספקת שירותים גם למטיילים בבהאמס.